Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

*Ana fan*

Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.03.2009

Indian Wells 2009 Empty
PočaljiNaslov: Indian Wells 2009   Indian Wells 2009 Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 12:26 pm

Viktor prošao, Južni predao

Iz Indijan Velsa ovoga puta stižu lepe vesti. Viktor je prošao dalje i tako nadam se, nagovestio dobre rezultate naših tenisera. Igrom slučaja autor ovog teksta se probudio baš na vreme. Kod rezultata 5-5. U tom trenutku po svemu sudeći Viktor se grčevito borio da ostane u meču, jer je morao spašava čak 11 brejk lopti, ali je uspeo da do tog trenutka spasi čak 10! Bio je dakle po jedan brejk sa obe strane, a onda Viktor kod 30-15 na servis Južnog osvaja tri poena zaredom i pravi odlučujući brejk u prvom setu. Od tri set lopte u sledećem gemu uspeva da iskoristi treću i to asom,sedmim u tom delu igre.

U drugom setu Viktor pravi brejk na startu a odmah zatim kod rezultata 2-1 Rus predaje meč. Tako je Viktor koji ima najteži posao na ovom turniru uspeo da prođe prvo kolo, što je samo po sebi uspeh na jednom turniru ATP Masters 1000 serije. Jeste da pobeda zbog predaje nije najlepša, ali je očigledno po rezultatu iz prvog seta da jer Viktor igrao dobro. A dobra, odlična igra, biće mu potrebna i u nastavku gde mu je sledeći protivnik zahuktali Tomas Berdih.
Nazad na vrh Ići dole
*Ana fan*
Admin
*Ana fan*

PočaljiNaslov: Re: Indian Wells 2009   Indian Wells 2009 Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 12:26 pm

Sjajna pobeda Viktora i plasman u 3. kolo

Viktor Troicki ostvario je plasman u treće kolo turnira u Indijan Velsu, nakon veoma ubedljive pobede nad Tomašom Berdihom rezultatom 6:3, 6:1.

Drugi reket Srbije svoje navijače noćas je i više nego prijatno iznenadio. Veoma ubedljivim rezultatom, kome se malo ko nadao, savladao je 22. tenisera planete Tomaša Berdiha, prepustivši mu samo četiri gema. Ovaj meč igran je na terenu boj 4, koji nije pokriven kamerama, tako da je tok meča jedino bilo moguće pratiti na osnovu promene rezultata.

Viktor je u trećem gemu prvog seta uspeo da iskoristi treću brejk loptu i protivniku oduzme servis, a odmah potom tu prednost materijalizuje i to ne izgubivši nijedan poen. Posle 25 minuta igre, rezultat je glasio 4:2. Taj rezultat stajao je na semaforu i narednih 40 minuta, posle kojih je samo objavljen konačni skor. Znamo da je u drugom setu Viktor imao prednost od 5:0, kada je Čeh uspeo da osvoji jedan počasni gem, i da u drugom delu igre, nije dozvolio protivniku nijednu šansu da mu oduzme servis. U prvom setu, spasio je 4 od 4 brejk lopte.
U narednom kolu Viktor će igrati protiv četrnaestog nosioca Davida Nalbandijana. Srpski i argentinski teniser do sada su odigrali jedan međusobni meč, i to prošle godine na Kvin klubu, kada je slavio Nalbandijan sa 6:4, 7:6(4) .
*Ana fan*
Admin
*Ana fan*

Први је сервирао Налбалдијан. Добрим сервисима осваја гем - 0:1. Троицки је сигуран и осваја свој сервис. Низ кратких поена из којих Аргентинац излати као победник - 1:2. Уз мало проблема Виктор осваја свој сервис. Наш тенисер полако улази у меч почиње да ствара шансе, али Аргетинац недозвољава изненађење и осваја свој сервис. Снажним сервисима Троицки решава све дилеме и осваја гем 3:3, иако је противник имао брејк шансу. Наредни гем Налбадијан лако решава у своју корист. Троицки узвраћа истом мером - 4:4. Виктор поново прети, успева да стигне до прве брејк лопте, али је некористи. Налбадијан успева да освоји и овај гем. У наредном гему наш тенисер је сервирао за останак у сету, неуспева, после неколико прилика да освоји свој сервис Троицки прави неколико грешака, Налбадијан стиже до брејк (сет) лопте и користи је за коначних 6:4 у првом сету.

И у другом сету први је сервирао Налбадијан, и освоји гем. Наш тенисер лако осваја свој сервис - 1:1. Налбандијан лако осваја свој сервис. У следећем гему Аргентинац долази до две брејк лопте, користи прву - 1:3. Виктор узвраћа, стиже до брејк лопте, користи је и враћа брејк. Међутим, у наредном гему Налбандијан поново стиже до две брејк лопте, Троицки прави дуплу сервис грешку и даје противнику гем - 2:4. Аргентинац без изгубљеног поена осваја свој сервис - 2:5. Виктор сервира за останак у мечу, самопоуздање му је нестало, а противник је све сигурнији истиже до две меч лопт. Ас Троицког, прва је спашена, али онда двострука сервис грешка и Налбандијан осваја гем, сет и меч. Меч је трајао један сат и 22 минута.

Троицки је на овом турниру освоји нових 45 бодова.